Czy Boże Narodzenie to odgrzewane pierogi?

Czy Boże Narodzenie to odgrzewane pierogi?
Tyle lat już celebrujemy przygotowania do Bożego Narodzenia, czy to może stać się nudne? Może się wydawać, że tak, bo przecież ileż można. W radio wciąż te same przeboje, ta sama gonitwa, te same zajęcia w domu: sprzątanie, makowiec, śledzie, karp, no i pierogi. Tegoroczny Koncert Bożonarodzeniowy to już 14. w naszej szkolnej tradycji. Wydawać się mogło, że już straciliśmy pomysły i kolejny koncert to będą właśnie odgrzewane pierogi, bo przecież wszystko już było. W tym roku postawiliśmy na uzmysłowienie wszystkim, że święta to magiczny czas i nie warto tracić ich ducha. W kolejnych etiudach przedstawiliśmy szkolne przygotowania do koncertu: świąteczne tańce, piosenki, pieczenie pierniczków, zabawy na śniegu, śpiewy chóralne, współczesne jasełka, pracę harcerzy przy wolontariacie oraz ostatnią wspólną wigilię uczniów klasy 8, którzy wydawałoby się, że zapomnieli już o bożonarodzeniowym zwyczaju dzielenia się opłatkiem i żadne tradycje nie są dla nich ważne. Okazuje się, że magia świąt jest wszechobecna i jest w stanie skruszyć nawet najtwardsze serca.
Koncert zgromadził wielu zaproszonych gości, którzy nie spodziewali się, że wypełniając kurtuazyjny obowiązek, aż tak się wzruszą. Na sali Centrum Kultury, wypełnionej po brzegi, nie zabrakło wzruszonych rodziców oraz dziadków, którzy niejednokrotnie z łezką w oku oglądali na scenie swoje pociechy.
Szersza relacja fotograficzna oraz nagranie koncertu tutaj: dsi.net.pl

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!