Luźne lekcje z naukowcami – poznajemy i eksperymentujemy
Klasa 1b bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Luźne lekcje z naukowcami – poznajemy i eksperymentujemy”. Projekt realizowany jest od marca do maja bieżącego roku szkolnego. W jego trakcie uczniowie poznają sylwetki wybitnych naukowców oraz wykonują eksperymenty. Wśród omawianych postaci znajdują się m.in.: Maria Skłodowska-Curie, Ignacy Łukasiewicz, Mikołaj Kopernik, Albert Einstein, Isaac Newton, Stephen Hawking, Thomas Edison oraz Galileusz. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej, jako tzw. „luźne lekcje”, oparte na wzajemnym szacunku, współpracy i budowaniu relacji. Nie mają one charakteru tradycyjnych lekcji – uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach, samodzielnie wykonują eksperymenty i zdobywają wiedzę poprzez doświadczenie i zabawę. Główne cele projektu to:
przybliżenie uczniom znanych postaci ze świata nauki i ich osiągnięć, rozwijanie zainteresowania nauką oraz zdobywanie wiedzy o odkryciach naukowych, kształtowanie kreatywnego i twórczego myślenia, pobudzanie wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności obserwacji i wyciągania wniosków, umożliwienie nauki poprzez eksperymentowanie i samodzielne działanie,
budowanie pozytywnych relacji i integracja zespołu klasowego, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK oraz AI) w edukacji.
Projekt jest zgodny z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2025/2026, w szczególności w zakresie kształtowania myślenia analitycznego oraz interdyscyplinarnego podejścia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych.
Realizatorem projektu w szkole jest nauczyciel chemii i geografii - Agnieszka Wyborska,
a wsparcia w realizacji celów projektowych udziela wychowawca klasy 1b, Danuta Nitka.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!