Roznosiciele nadziei
Dziś przenieśliśmy się w czasie i mogliśmy się poczuć trochę jak powstańcy warszawscy. Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w grze terenowej inspirowanej historią Powstania Warszawskiego pn. "Roznosiciele nadziei", której pomysłodawcą jest Adam Bolewicz.
Gracze, podzieleni na drużyny, wcielili się w rolę kurierów powstańczej poczty polowej. Ich misją było dostarczenie ważnych listów i meldunków do wcześniej wyznaczonych punktów rozmieszczonych w różnych częściach posesji szkoły.
Na trasie gry czekały na nich różnorodne zadania – od zagadek logicznych, przez zadania praktyczne oraz wymagające sprytu i szybkości, po działania o charakterze bardziej emocjonalnym, mające na celu przybliżenie uczestnikom trudów i dylematów, przed którymi stawali prawdziwi powstańcy. Dzięki tym aktywnościom, w namacalny sposób uczniowie poczuli, jak wyglądało życie w oblężonej Warszawie i jak wielką rolę odgrywała powstańcza poczta, będąca łącznikiem między walczącymi, a ich bliskimi.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!