Obchody DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
Obchody DEN w naszej szkole miały w tym roku wiele odsłon i trwały od piątku 11.10 do wtorku 15.10.
W piątek 11.10 rozpoczęliśmy od rozdania nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym upominków przygotowanych przez Samorząd Uczniowski oraz od zbiórki datków, kontynuując tym samym, już tradycyjną akcję “Zamiast kwiatka do puszki składka” organizowaną od kilku lat przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Celem akcji jest zebranie do puszki datków, które miałyby być przeznaczone na zakup kwiatków czy słodyczy dla nauczycieli i pracowników szkoły. Zebrana kwota w tym roku przeznaczona zostanie na wsparcie chorej na białaczkę mieszkanki Lubieszewa, Agaty. Dzięki ofiarności uczniów i ich rodziców, ale także samych nauczycieli i pracowników szkoły zebraliśmy pokaźną kwotę 3547,60 Zł i 2 Euro, która zostanie wpłacona na konto fundacji wspierającej Agatę w jej leczeniu. Dziękujemy wszystkim za okazane wielkie serce.
Dalszą częścią obchodów DEN był apel w dniu 11.10. przygotowany panią Angelikę Szalewicz, w którym wystąpili uczniowie kl.8a, 3a, 7a, 2b 0c. Apel, pełen piosenek, wierszy, zdjęć wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi i administracji oraz filmików z życia szkoły obejrzeli zarówno nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi, jak i wszyscy uczniowie szkoły, jako że był to niejako prezent właśnie od nich.
W poniedziałek 14.10, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali w prezencie zabawne, pełne piosenek, wierszy, scenek, a nawet pokazu mody nauczycielskiej przedstawienie przygotowane przez kl.3 c pod kierunkiem pani Marty Ustianowskiej i pani Agnieszki Olejnik.
Trzeba przyznać, że tak bogatych obchodów DEN w naszej szkole już dawno nie było. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej bogatej i różnorodnej formy świętowania. I już nie możemy się doczekać, kto i czym zaskoczy nas w przyszłym roku.
Iga A. Sadowska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!